Prawdy i mity o tanim drukowaniu

Co jest prawdą a co tylko mitem jeśli chodzi o drukowanie i używanie alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek?
Czy naprawdę istnieje idealne rozwiązanie omijające używanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do druku?
Otóż temat jest bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać. Po pierwsze i przede wszystkim – musimy ustalić, na którym aspekcie druku najbardziej nam zależy. Oczywiście, najważniejszy dla nas będzie stosunek jakości do ceny, w związku z czym należy zadecydować, czy praca, nad którą się skoncentrujemy, wymaga najwyższej jakości druku, czy też jest produktem masowym i jakość spada na plan dalszy. Nie wolno nam wierzyć, że instalując w naszej drukarce tusz nieoryginalny, nie stracimy na jakości druku. Producenci tuszów trzymają ich skład chemiczny w najwyższej tajemnicy. Ów skład jest oczywiście formułą opatentowaną i mają wyłączność na jego produkcję. Biorąc pod uwagę te dwa niezwykle istotne szczegóły, należy uznać, że większa lub mniejsza strata jakości na pewno wystąpi.
Z drugiej jednak strony, producenci prowadzą szeroko zakrojone kampanie “informacyjne”, które w gruncie rzeczy są kampaniami chroniącymi interesy handlowe. Straszą, nie zawsze mając uzasadnione powody, użytkowników swoich produktów różnymi nawet najstraszniejszymi skutkami używania zamiennych tuszy lub zestawów uzupełniających.
Innym bardzo często stosowanym wybiegiem marketingowym jest proces produkcji kartridży, który ma utrudniać uzupełnianie ich pigmentami innych producentów. Oczywiście, ta metoda również jest systematycznie omijana przez tych drugich, bo jak wiemy “potrzeba jest matką wynalazku”.
Oczywiście, decyzja dotycząca wyboru tuszu – oryginalnego czy też alternatywnego – zawsze należeć będzie do nas. Możemy oczywiście brać pod uwagę porady, zalecenia producenta, opinie innych użytkowników ale najbardziej użyteczne będzie własne doświadczenie. Dlatego zachęcam do prób i porównań, bo jak wiemy, prawda leży zawsze po środku.

Mając nadzieję, że zawarte w tym artykule porady i wskazówki przybliżą choć trochę problem taniego drukowania, zachęcam do ostrożności, która pomoże uniknąć straconego czasu, zniszczenia sprzętu lub utraty wielogodzinnej pracy.
Biurotechnik.pl


Autor: Redakcja Biurotechnik.pl

Artykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl – darmowe artykuły na WWW

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.