Jak wybierać serwer na stronę www?

Masz już projekt strony internetowej? Zapewne szukasz dla niej hostingu. Co powinieneś zrobić, żeby ruszyć ze stroną w sieci? Na co zwrócić uwagę rozmawiając z firmą hostingową?

Zapewne istnieją jeszcze osoby, które zadają sobie teraz pytanie, co to są serwery www. Dlatego też śpieszę z wytłumaczeniem. Serwery www to miejsce w Internecie, na którym możemy umieścić swoją stronę internetową. Szukając firmy, która nam takie miejsce udostępni, powinniśmy się dowiedzieć czym charakteryzuje się dobry hosting. Na co więc zwracać uwagę wybierając takie miejsce? Zadajmy kilka pytań pracownikom firmy hostingowej?

Gdzie znajdują się serwery www?

Im bliżej tym lepiej. Najlepiej, jeśli w Polsce. Wtedy strony szybko się ładują i wszystko sprawniej pracuje. Unikajmy więc serwerów zagranicznych, a takie często są oferowane przez różne firmy. Wcale nie oznacza to, że są lepsze.

Z kim współpracuje firma hostingowa?

Sprawdźmy dobrze firmę hostingową. Często serwery oferowane są przez małe firemki lub tzw. “prywaciarzy”. Sprawdźmy więc na początku czy firma posiada NIP i REGON czy jest jedynie wirtualnym dostawcą. Warto dopłacić niewiele więcej do hostingu i mieć pewność, że nie będzie się psuł ani ciągle wieszał.

Zapytaj o parametry hostingu:

Jaki jest transfer miesięczny? Czyli jaki możemy wygenerować miesięczny ruch na stronie www. Ile możemy odebrać i wysłać maili. Od tego zależy, jak długo strona będzie działać sprawnie. Dla zobrazowania: 1GB transferu to około 30,000 wyświetleń strony, czyli 3.000 – 5.000 wizyt miesięcznie.

Jaka jest powierzchnia dyskowa? Czyli ile mamy miejsca na serwerze, żeby umieścić naszą stronę www, pocztę, bazy danych. Jeśli strona jest duża i ma dużo plików, dopłaćmy do większej przestrzeni, żeby strona działała sprawnie.

Zapytajmy również, ile możemy założyć skrzynek pocztowych i subdomen? Jaka jest cena pakietu oraz jakie mamy narzędzia administracyjne.


Autorem artykułu jest Mariola Konieczna

Artykuł pochodzi z serwisu Artelis.pl

1 myśl w temacie “Jak wybierać serwer na stronę www?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.